Nasza wegańska cukiernia jest zobowiązana do oferowania Ci ciast i ciastek bez jajka i bez śladu jajka.

Niezależnie od tego, czy jesteś wegetarianinem, czy masz alergię na jajka, nasze ciasta doskonale spełnią Twoje potrzeby, ponieważ brak jaj nie osłabia ich smaku, a nawet poprawia.

Jajka niekoniecznie są złą żywnością dla zdrowia, tak jak mleko lub gluten, ale niektóre osoby z alergią nie mają innego wyjścia, jak unikać ich spożywania, a osoby przestrzegające ścisłej diety wegańskiej ze względu na swoje zdrowie i środowisko również mają uzasadnione powody, aby tego unikać. jego zużycie.

Często konieczne jest sprecyzowanie, że zdrowa dieta wegańska, czyli zastąpienie pokarmów zwierzęcych warzywami, owocami, fasolą i pełnymi ziarnami, pozostaje jedną z najbardziej korzystnych dla zdrowia diet.

Dieta wegetariańska i wegańska może również przybrać złą formę, jeśli pokarmy pochodzenia zwierzęcego zostaną zastąpione produktami o wysokim indeksie glikemicznym, takimi jak biały chleb, uwodornione oleje przemysłowe, a nawet zbyt dużo olejów roślinnych.

Dlatego mądrze jest odróżnić zdrową dietę wegetariańską od wegańskiej diety „śmieciowego jedzenia”.

Dieta wegańska jest również jednym z najskuteczniejszych sposobów na zmniejszenie negatywnego wpływu każdego człowieka na środowisko.

Te szkodliwe skutki nie są od razu oczywiste, na przykład konsumpcja produktów zwierzęcych wspiera przemysł spożywczy, który jest jednym z najważniejszych zanieczyszczeń na naszej planecie.

Zmniejszone spożycie mięsa i nabiału może być gestem dla środowiska, mimo że jajka niekoniecznie są pożywieniem bezpośrednio szkodliwym dla zdrowia.