Możesz tego nie wiedzieć, ale gluten, który jest białkiem znajdującym się w pszenicy i niektórych innych zbożach, może powodować rozstrój jelit, a nawet, na dłuższą metę, powodować coś, co nazywa się zespołem nieszczelnego żołądka i zespołem jelita drażliwego.

Szkodliwe działanie glutenu objawia się nie tylko u osób z celiakią, gluten pozostaje szkodliwy u większości osób, ponieważ powoduje zaburzenia flory, czyli pożyteczne bakterie, które żyją w naszych żołądkach i pomagają nam trawić pokarm i stopniowo powodują wyciek z żołądka.

W najpoważniejszych przypadkach przepuszczalność ta powoduje, że zawarte w żołądku mikrocząsteczki przedostają się przez ścianę żołądka, aby zanieczyścić otręby i resztę ciała.

Niekoniecznie musisz mieć celiakię, aby odczuć korzyści płynące z diety bezglutenowej, ponieważ niektórzy ludzie decydują się na zaprzestanie spożywania glutenu na 2 tygodnie, aby sprawdzić się i ustalić, czy ma zwiększoną wrażliwość na gluten.

Wyniki tych testów są często zaskakujące, ponieważ niektórzy ludzie zgłaszają wzrost energii, a zwłaszcza spadek tego, co nazywają letargiem poposiłkowym, który odczuwali przez całe życie i który teraz przypisuje skutkom. w białym pieczywie zamiast wzdęć z powodu nadmiernego spożycia żywności.

Możesz się więc zastanawiać, dlaczego tradycyjni producenci i piekarnie nadal używają mąki zawierającej gluten, jeśli jest ona również szkodliwa dla niektórych osób. Odpowiedź jest prosta, to białko sprawia, że chleb ma elastyczną konsystencję, pozwala mu wyrosnąć, to znaczy nadać mu zaokrąglony kształt bez zbytniego rozjaśnienia w środku.

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś chlebów bezglutenowych, zobaczysz, że nie mają one takiej samej konsystencji w ustach.

Jest to jeden z głównych powodów, dla których trudno znaleźć taką cukiernię, jak nasza, oferująca bezglutenowe ciasta i ciastka.

Udało nam się jednak stworzyć przepisy bezglutenowe z konsystencją w ustach i smakiem tak samo pysznym jak tradycyjne wypieki i ciasta.

Nasz sekret: zastępujemy tradycyjne mąki pszenną mieszanką ekologicznej mąki ryżowej, ekologicznego owsa, ekologicznej kukurydzy i ekologicznej ciecierzycy, która w połączeniu z bardzo małą dawką skrobi kukurydzianej pozwala nam uzyskać w ustach taką samą konsystencję jak tradycyjne mąki bez szkodliwy wpływ na żołądek.

Dzięki wielu eksperymentom odkryliśmy, że rzeczywiście można zrobić bezglutenowe rogaliki, bezglutenowe pieczywo z rodzynkami, a nawet bezglutenowe pączki, które są tak samo pyszne jak tradycyjne wypieki.

Zapraszamy do wypróbowania jednego z naszych produktów, które dostarczamy w mniej niż 48 godzin na terenie całej Francji i możesz sprawdzić się, czy, jak wielu innych, jesteś wrażliwy na gluten i czy zaprzestanie lub zmniejszenie spożycia glutenu pozwoli Ci przestać czuć, że letarg po posiłku.